English        Türkçe   

Kongreye Kalan Süre:

Değerli Ruh Sağlığı Alanı Çalışanları ve Adayları;


Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği olarak bilişsel davranışçı psikoterapilerin ülkemizde öğrenilmesi ve uygulanmasının nitelikli bir şekilde yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefledik. Bu amaçla çok sayıda eğitim ve etkinlik düzenledik. Ayrıca, ülkemizde BDT alanında yayınlanan ilk ve tek hakemli uluslararası bilimsel yayın organı olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi’ni (Journal of Cognitive Behavioral Psychotherapy and Research) yayımlamaktayız. Yıllar içerisinde ortaya çıkan tecrübe ve birikimimizle, derneğimizin paylaşma ve yardımlaşma ilkeleri doğrultusunda psikoterapistlerimiz ve araştırmacılarımız için bir araya geldikleri bir platform oluşturmayı amaçladık.

2010 yılında kurulan, 2013 yılında Avrupa Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Birliği’ne (EABCT) tam üye olan ve 2016 yılında eğitim programı EABCT tarafından akredite edilen derneğimiz, 2018 ve 2020 yıllarında 1. ve 2. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi'ni gerçekleştirdi.

Bu hedeflerimize uygun olarak 29 Eylül - 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara’da hibrit olarak düzenleyeceğimiz ‘Belirsizlikle yaşamak’ temalı 3. Uluslararası Katılımlı Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi’nin müjdesini vermekten mutluluk duyuyoruz. Covid-19 pandemisinin hayatımıza girmesiyle beraber artan belirsizlik, her geçen gün kendini daha da hissettiriyor. Bilişsel Davranışçı Terapinin belirsizliğe karşı toleransımızı artırarak güvenimizi onarmasına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Her biri BDT alanına önemli katkılarda bulunmuş yerli ve yabancı eğitimciler ve araştırmacıların katılımıyla gerçekleşecek kongremiz BDT ile ilgili güncel bütün konuları kapsamayı hedefliyor.

Kongre öncesi ve sırasında düzenlenecek çalışma grupları ile katılımcılar güncel bilimsel gelişmeleri takip edebilmenin yanı sıra, klinik becerilerini artırma imkanına da sahip olacaklardır. Kongremizde yer almasını istediğiniz BDT alanında panel, sempozyum ve kurs gibi etkinlik önerileriniz yanında poster ve sözel bildirilerinizi de kongremize beklemekteyiz.

Katılım ve katkılarınızı bekler, sağlıklı günler dileriz.

Kongre Düzenleme Kurulu adına Başkan;

Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar

DESTEKLEYEN KURULUŞ


TÜRKİYE PSİKİYATRİ DERNEĞİ
DESTEKLEYEN KURULUŞ


ANKARA SOSYAL BİLİMLER üNİVERSİTESİ

Kongreye Kalan Süre: